Historie

HISTORIE JÍZDNÍCH KOL SCAPIN A JEJICH DESIGNU

Poté, co byla tato firma v roce 1957 založena respektovaným profesionálním závodníkem Umberto Scapinem, společnost si okamžitě stanovila ambiciózní cíl: vyrábět produkty charakteristické technickou dokonalostí a výjimečnou kvalitou, jejichž prioritou je vždy celkový jízdní komfort.

Tato výzva byla splněna v krátké době Umbertovými syny, z nichž se zejména Stefano zasloužil o přivedení rodinné obchodní značky k proslulosti i mimo Itálii. Od této chvíle se design a technologie staly nezbytnou směsicí ve výrobcích firmy Scapin. V roce 1998 získalo jízdní kolo Rudolf jako jedno z mála světových výrobků prestižní ocenění Compasso d’Oro, nejdůležitější cenu italského designu.

V roce 2005 Scapin získala společnost Cicli Olympia a firma se stala divizí Olympia Group. Kanceláře a výrobní zařízení se poté přesunuly do ultramoderních prostor s plochou více než 3000 m2 v Piove di Sacco, které dnes slouží jako ředitelství společnosti.

Značce se dostalo nového a energického oživení: tým technických inženýrů, designérů a nadšených pracovníků byl nově přidružen ke značce Scapin při velkolepém znovuotevření této výrobny prvotřídních kol.

Scapin je nyní celosvětově uznávanou značkou a jednou z nejprestižnějších a elementárních interpretací stylu Made in Italy. Výběr výroby a kreativita v designu činí jeho jízdní kola opravdu ideálním výrobkem pro experty v jízdním odvětví. Každé jízdní kolo Scapin je ve skutečnosti malým klenotem v rámci designu, konečné úpravy, kvality řemeslného provedení a detailů. To, co se ovšem počítá nejvíce, je fakt, že nic z originální podstaty firmy Scapin nebylo ztraceno: péče o detaily, jízdní kola absolutně špičkové kvality, a především nejmodernější umělecké a řemeslné mistrovství. I přesto, že se dnes při výrobě standardně používají industriální procedury, základní prvek řemeslné zručnosti je silným a nápadným rysem značky Scapin. Jako doklad může posloužit IVOR, špičkový model sezóny 2015 v závodní řadě jízdních kol, pyšnící se karbonovým rámem, 100% italskou výrobou, v provedení přizpůsobujícím se potřebám zákazníka, s celoživotní zárukou pro svého prvního vlastníka a možností dodání osobního charakteru rámu přidáním jména či nápisu.

V závodním poli jsou jízdní kola Scapin reprezentovány týmem Scapin Factory, který soutěží v rámci hlavních italských „gran fondo“ závodů. Scapin je také hlavním sponzorem prestižního okruhu horských kol Mtb IMA SCAPIN.

Poslání

„ Komfortní, praktický a perfektní i v tom nejmenším detailu“ by mohl být ideální způsob zhodnocení filozofie značky Scapin. Rámy vyrobené pro maximální výkonnost a s pečlivou pozorností k detailům a nestandardním částem. S tímto cílem na mysli vyvíjí firemní oddělení pro výzkum a vývoj specifickou geometrii a design trubek, vždy v zakázkovém provedení a vytvořených tak, aby splňovaly potřeby designových požadavků popsaných výše, ať už jde o horské kolo, nebo silniční model.